שם פרטי: דוא"ל:
שם משפחה: * בבקשתך חוברת טיולים, הינך מאשר קבלת דוא"ל

טיול לפורטוגל ולמדירה

אורך הטיול:12
עונה מומלצת:מאי - אוקטובר
מידע נוסף:

הטיול לקבוצות סגורות בלבד

טרוול - גיאוגרפי
טיול לפורטוגל ומדירה 


טיול לפורטוגל ולארכיפלגו של מדירה הינו טיול למדינה שכמעט ונשכחה ממפת התיירות; המדינה המקסימה ותושביה הנהדרים ומכניסי האורחים הולכת והופכת ליעד תיירותי מאתגר שבו משולבים אתרי נוף מרהיבים, מסורות של ישן בצד חדש, קידמה ואוטנטיות, חופי ים ויקבים משובחים. תוספת הביקור במדירה מקנה לטיול זה נופך ומימד נופי מרתק מאין כמוהו של ביקור באחד מהאיים היפים בעולם!

טיולי "טרוול גיאוגרפי" מיועדים לקבוצות איכותיות, לאנשים שאוהבים לטייל וללמוד ומכבדים את אורח החיים המקומי. אולי יותר מכל מדינה אחרת מייצגת פורטוגל את אירופה המתחדשת המשלבת קידמה עם מסורת, ידע עם פולקלור, נופים ועתיקות והרבה שמחת חיים וגאווה לאומית בקרב המקומיים.


יום 1: ת"א - פורטוגל - עיירות החוף המערבי
טיסה דרך אירופה לליסבון; עם ההגעה נצא מערבה דרך עיירות וכפרים מקסימים לאורכו של החוף האטלנטי. נגיע לעיירת הנופש התיירותית סינטרה ובהמשך נצא לנקודה המערבית ביותר באירופה: "כף הסלע"Cabo Da Roca . המקומיים יודעים לספר על סגולות מסתוריות לסלע זה. נמשיך לאורך עיירות החוף עד לפנינה שבכתר - אובידוס. העיר הידועה בכינוייה "עיר המלכות" משום שמלכי פורטוגל העניקו אותה באופן מסורתי כמתנת כלולות לרעיותיהם. ללא כל ספק, יופייה של העיירה מוקפת החומה - יוצא דופן.

יום 2: נצרת ופטימה - מנזרים וצליינות
שעות הבוקר יוקדשו להמשך סיורים בעיר אובידוס; ניפרד מהחוף האטלנטי בביקור בעיירת הדייגים לשעבר נצרת Nazare - בה ניתן לראות עדיין כיצד מוציאות הנשים המקומיות את הדגים המלוחים לייבוש על החוף. משם נמשיך למנזר אלקובסה, מקום בו קבורים מלך פורטוגל, פדרו האכזר ואהובתו היהדייה אינז דה קסטרו. נמשיך למנזר בטליה, שפירושו "הקרב" ונראה את המבנה נחשב מהיפים במדינה ובנייתו בסגנון גותי מנואלי הינו ייחודי לפורטוגל. נמשיך בנסיעה בנוף פסטורלי בין כפרים וניסע לאתר הניסים פטימה .

יום 3: תומר – קוימברה
היום נגיע לעיירה תומר ונבקר בשרידים היהודיים – בית כנסת מהמאה ה-14, נעלה אל המצודה הטמפלרית הנחשבת כגדולה במצודות פורטוגל שכנסייתה נבנתה לפי מודל כנסיית הקבר בירושלים והמפורסמת בעיקר במיגון סגנונות הבנייה שבה. נצא מהעיירה תומר ונגיע אל מצודת אלמורל. נמשיך לעיר האוניברסיטאית קוימברה, בירתה הראשונה של פורטוגל. נצפה על העיר ונהר מונדגו, נבקר בספריה המרשימה של האוניברסיטה, נכיר את העיר ונסייר בסמטאותיה.

יום 4: קוימברה – אווירו – פורטו
לאחר השלמת הסיורים בקוימברה ניסע לשמורת הטבע המקסימה של יער בוסקו. במהלך הביקור נשלב סיור רגלי (קצר – ולא קשה...) בשמורה הירוקה. נחזור לאזור החוף האטלנטי וניסע לאזור הביצות שליד העיירה אווירו. מספרן הרב של התעלות במקום זיכה את המקום בשם "ונציה של פורטוגל". בדרכנו לעיירה נצפה בתעשיית המלח המיוחדת שבאזור זה. נמשיך לקו החוף והלגונות ולאזור הקיט המקומי המכונה "קושטה נובה".

יום 5: פורטו
פורטו הינה בירת הצפון, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל ועיר היסטורית חשובה היושבת לגדת נהר הדוארו. שמה של העיר מציין את הדבר החשוב שהיה בבסיס קיומה – הנמל. על שמה של העיר קרוי היין המיוחד – יין הפורט. נבקר בתחנת הרכבת "סאו בנטו" המתהדרת בציורי האלוז'וש – ציורים מיוחדים על גבי קרמיקה, נראה את היכל הבורסה, כנסיית סאן פרנסיסקו ובקתדראלה. נסייר ברובע ריביירה, נצא לשייט בסירה ונבקר בגדה הנגדית של נהר הדואורו בה ממוקמים רוב היקבים לייצור יין הפורטו.

יום 6: עמק הדואורו – גוארדה
יום של נסיעה וטבע! נצא עם בוקר מפורטו מזרחה וניסע בדרך ציורית בעמק הדואורו, בינות לכרמי ענבים ומטעי זיתים המכסים את הגבעות הרבות שלגדות הנהר. נעבור דרך עיירות ציוריות ומיוחדות, נחצה את העמק ואת הגבעות הסובבות אותו, נבקר בחוות יינות המייצרת את יין הפורט, ונגיע לרכס "הרי הכוכב" ולגוארדה –בירת הרכס.

יום 7: רכס הכוכב - קסטלו דה וידה – אבורה
יום זה יוקדש לרכס הכוכב ולעיירות בהן התגוררו (עד לגירושם ב 1496) היהודים שנמלטו למקום מבודד זה מספרד. נכיר את העבר המיוחד של יהודי ספרד ופורטוגל שנאלצו להתנצר וששמרו בסתר על יהדותם. קבוצות אחדות חזרו ליהדות כמעט בגלוי, בייחוד מפורסם המקרה של יהודי בלמונטה. נמשיך דרומה, לאורך הגבול הספרדי, ונבקר בקסטלו דה וידה(Castelo da Vida "מבצר החיים" – עיירה שמרבית תושביה הם צאצאי היהודים. נמשיך ונבקר במרוואו(Marvao הציורית מוקפת החומות. נמשיך לנוע בנוף של גבעות מעוטרות בעצי אלון השעם ונגיע אל אבורה בירת חבל אלנטז'ו. נבקר בקפלת העצמות ובמקדש הרומי, נראה את האקוודוקט, את הכיכר המרכזית ואת הדוכנים הצבעוניים של מלאכות היד המסורתיות.

יום 8 :ליסבון
היום נצא אל ליסבון - בירת המדינה; זוהי עיר המתרפקת על עברה המפואר, וגאה בנמל העיר שעל שפך ימת נהר הטאז'ו, ממנו הפליגו ספינותיהם של מגלי עולם כמו ואסקו דה גמה, מגלן ועוד. ממצודת העיר נצפה על העיר והנהר ונבקר ברובע אלפמה בו גרו יהודים עד הגירוש מפורטוגל. נבקר בכיכר רוסיו שבעיר התחתית, שדרות העצמאות ובכיכר פומבל ונערוך תצפית מגני אדוארד ה –7. נבקר ברובע בלם ("בית לחם") ובכנסיית סאן ג'רונימו עם "קברי הפילים" שבה. נראה את אנדרטת המגלים ובראשם הנריקה הספן המפורסם. בערב נבקר ברובע הגבוה של העיר – ריביירו אלטו. לינה בליסבון.

יום 9: ליסבון - ת"א
בבוקר נבקר באזור תערוכת אקספו 1998 – היא ליסבון של המאה ה-21. השלמת הביקורים ונסיעה לנמל התעופה לטיסה דרך אירופה חזרה לישראל.

חשוב: התכנית לעייל מתארת את המקומות אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך המסלול.

המשך טיול למדירה – אי האביב הנצחי;

יום 9: ליסבון - מדירה / פונשל
העברה לשדה התעופה של ליסבון וטיסה אל עבר האי מדירה – הגדול בארכיפלג של איי מדירה.
עם ההגעה נצא לסיור בעיר הבירה הצבעונית פונשל; נראה את שוק הפירות והפרחים וכן את שוק הדגים המיוחד שבצדו. נטייל בסמטאות העיר ובמדרחוב, נערוך ביקור מיוחד בבית החרושת המייצר את יין המדירה המפורסם וכן בחנויות המתמחות בייצור בדי הרקמה והתחרה המפורסמים של האי.

יום 10 – פורטו מוניז
אנו יוצאים לטיול מקיף בחלקיו המערביים של האי. תחילה נבקר בכפר הדייגים הציורי קמרה דה-לובוס ונראה מקרוב את דייגי האי והסירות המסורתיות. נעלה גם לתצפית מהמרפסת המיוחדת בה נהג צ'רצ'יל לשבת ולצייר את הנופים הפסטורליים. נמשיך לעבר העיירה הססגונית ריביירה ברבה ונטפס לעבר רכס ההרים המרכזי של האי באזור "רבאקאל". בשעות אחר הצהרים נגיע אל הכפר הציורי פורטו מוניז. משברי הגלים יצרו במקום בריכות טבעיות מרהיבות ואנו נטייל רגלית לאורכן ולרוחבן. בהמשך ולאחר ארוחת צהרים בסגנון "אשפאדה" נצא חזרה בכבישים מתפתלים ונהדרים לעבר העיירה FAIAL לביקור והיכרות עם התרבות והבתים הטיפוסיים למדירה. חזרה לפונשל אליה נגיע לעת ערב.

יום 11: מזחלות טובוגן - כפר הנזירות - קאבו ג'יראו
האמיצים שבינינו (ואילו שיהיו עם עיניים פתוחות…) יזכו הבוקר לחוויה מיוחדת; זוגות זוגות נדהר ממעלה הכפר MONTE אל עבר בתיה הנמוכים של פונשל העתיקה במזחלות עץ המכונות TOBOGAN שריד היסטורי מרתק ומדהים לשיטות הנסיעה אשר היו נהוגות במקום במאות הקודמות. הרפתקה שלא תישכח!! אחר הצהרים נצא לביקור בכפר הנזירות קוראל דה פרייריס הממוקם בלוע כבוי של הר געש לא הרחק מהבירה. הליכה קלה ברגל לעבר התצפית הנשקפת על הכפר - מרהיב ומדהים. נמשיך בנסיעה לעבר צוק הגרניט השני בגובהו בעולם - קאבו ג'יראו המתנשא לגובה של 580 מטר אנכית למי האוקיינוס. לאחר הביקור והתצפית נחזור אל פונשל.

יום 12: פונשל – אירופה – ת"א
על פי לוח הטיסות, העברה לשדה התעופה וטיסה לאירופה ומשם המשך בטיסה לישראל.

הערה: התוכנית מתארת את האתרים אך לא בהכרח את סדר הביקורים והלינות.

למה לטייל עם "טרוול" לפורטוגל ומדירה?
כישראלים ויהודים, גילוייה המחודש של פורטוגל מוסיף נדבך נוסף להכרתנו עם עברנו המרתק – האנוסים אשר במשך למעלה מחמש מאות שנים שמרו על הגחלת, וחלקם אף חזר בסופו של דבר לחיק היהדות; במהלך הטיול נפגוש בעבר המרתק, נבקר בארמונות ומבצרים בני מאות שנים, נטייל באתרים מודרניים בני זמננו, נראה כפרים מקסימים, נופים מרהיבים ונחוש את קיסמה המיוחד של המדינה הנהדרת ותושביה מכניסי האורחים.. ומדירה? זה סתם אחד מהאיים היפים בעולם.... 

» שלח לחבר   » גרסת הדפסה